Ferie Rodzinne "Razem, a jednak osobno"

flaga Włoch

11.02.2023 - 18.02.2023 Civetta

Ferie Rodzinne to perełka wśród naszych wyjazdów

Chcemy, abyście czuli się częścią naszej RASCowej rodziny. Już od 19 lat organizujemy wyjazdy rodzinne tak, abyście zaznali zarówno najlepszego narciarstwa jak i pełnego relaksu. Nasze ferie to sportowa zabawa na świetnych trasach z pięknymi widokami jak i odpoczynek w komfortowym hotelu z pysznym jedzeniem i kreatywnymi animacjami.

 • hotel ze SPA
 • region Civetta – perełka Dolomitów
 • bezpłatny skibus przy samym hotelu
 • szkolenia i animacje dla dzieci w cenie wyjazdu
 • 6 dni szkoleniowych

Hotel *** ze SPA

ponad 70 km tras!

Legendarne RASCowe szkolenia

Animacje dla dzieci

Staramy się spełniać Wasze oczekiwania, dlatego od lat organizujemy wyjazdy według naszej autorskiej formuły „Razem, a jednak osobno”

 • 5 godzin szkolenia dla dzieci od 3 roku życia (w trakcie przerwa lunchowa)
 • opiekunka na stoku dla najmłodszych narciarzy 
 • różne opcje szkolenia dla dorosłych dopasowane do potrzeb i umiejętności
 • spotkania z fotografem na stoku oraz sesja rodzinną
 • popołudniowe i wieczorne animacje dla dzieci
 • zawody z nagrodami

To wszystko jest gwarancją najlepszych warunków do aktywnego wypoczynku dla całej rodziny.

Civetta

Urokliwe alpejskie miasteczka pełne kameralnych barów i restauracji otoczone ze wszystkich stron monumentalnymi szczytami Dolomitów
i połączone siecią pięknych i niezwykle widokowych tras to to, co tygrysy lubią najbardziej – zapraszamy do Civetty!

Ta perełka Dolomitów jest malowniczo położona pomiędzy słynnym masywem lodowca Marmolada, a majestatyczną Monte Civetta (3.218 m n.p.m.), od której region wziął swoją nazwę. Stoki usytuowane w takim towarzystwie to gwarancja świetnych warunków śniegowych od grudnia aż do kwietnia. Warto też wspomnieć, że Civetta jest częścią słynnego Dolomiti Superski.

Rejon Civetta jest godny polecenia zarówno rodzinom z dziećmi, jak i niezależnym, szukającym wyzwań narciarzom. 72 km zróżnicowanych, szerokich i w większości niezalesionych tras zadowoli każdego narciarza i snowboardzistę, a w szczególności miłośników szerokich skrętów. Większość stoków ośrodka rozciąga się pomiędzy wysokością 1500 m n.p.m. a 2100m n.p.m., co zapewnia świetnej jakości naturalną pokrywę śnieżną. Gdyby to jednak nie wystarczyło to warto zaznaczyć, iż niemal wszystkie trasy są objęte systemem sztucznego naśnieżania.

Czy może być coś lepszego niż pyszna włoska pizza, bombardino, czy kieliszek prosecco z TAKIM widokiem?

 • Km tras: 72 km
 • Liczba tras: 47
 • Liczba wyciągów: 22
 • Wysokość: 1 000 – 2 200 m

Hotel La Montanina ***

Hotel La Montanina położony jest w miejscowości Caprille, w samym centrum Dolomitów. Nieopodal jeziora Alleghe oraz słynnych ośrodków narciarskich Marmolada i Quattro Passi. Hotel urządzony jest w alpejskim stylu, oferuje centrum odnowy biologicznej z sauną, wanną z hydromasażem i łaźnią parową. Goście mogą również bezpłatnie korzystać z transferu do stoków narciarskich Civetta, które oddalone są o 4 km.

 • Strefa SPA
 • Restauracja
 • Bezpłatny skibus
 • Duża sala zabaw
 • Bezpłatny parking dla gości hotelu

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami o hotelu w serwisie Booking.com.

Wyżywienie: Każdego ranka w hotelu serwowane są śniadania w formie bufetu, a podczas kolacji hotelowa restauracja serwuje specjały włoskiej kuchni.

Pokoje: Pokoje urządzone są w alpejskim stylu, wyłożone wykładziną, z balkonem i widokiem na góry. Każdy pokój posiada łazienkę z prysznicem lub wanną, telewizor LCD oraz bezpłatne WiFi.

Hotel oferuje różne typy pokoi:

 • Standard: pokoje dwu- lub trzyosobowe, o powierzchni około 17-20 m²
 • Junior Suit: pokój czteroosobowy składający się z sypialni i małego pokoju o powierzchni 38 m². Posiada przystosowaną łazienkę dla osób niepełnosprawnych.
 • Family Suit: przestrony rodzinny pokój składający się z sypialni i małego pokoju, o powierzchni 47 m². Posiada dwa balkony z widokiem na góry.
Previous
Next

Rozrywka

Nasza autorska formuła „Razem, a jednak osobno” daje frajdę i zabawy dopasowane do wieku dla wszystkich dzieci i młodzieży, a także czas wolny dla dorosłych na korzystanie z alpejskich stoków i hotelowego SPA. Mamy najlepszy program nauczania, realizowany z pasją przez zawodników i trenerów klubu RASC, którzy każdego potrafią zarazić swoją miłością do sportów zimowych.

Gwarantujemy, że po naszych Feriach pozostaną z Wami nie tylko pamiątkowe zdjęcia, ale przede wszystkim piękne wspomnienia, sportowy duch oraz miłość do gór i śniegu. 😊

Od kilku lat współpracujemy z firmą Kukiełka, która specjalnie dla nas przygotowuje projekt twórczych i fascynujących zabaw dla dzieci, zarówno w sali zabaw jak i na świeżym powietrzu.

Całodzienna opieka i liczne animacje dla dzieci pozwalają rodzicom skorzystać z naszych profesjonalnych szkoleń lub samodzielnie wyszaleć się na stoku, a także odpocząć po południu i wieczorami w hotelowym SPA

Ferie Rodzinne to również okazja by rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli poczuć ducha sportowej rywalizacji i drużynowej współpracy łączącej pokolenia we wspólnej Olimpiadzie Rodzinnej. Zespoły w składzie dorosły oraz 1 lub 2 dzieci będą mierzyć się w różnych konkurencjach wymagających od nich kreatywności, zręczności i kooperacji. Na zwycięskie rodziny czekają nagrody!

Szkolenie SKI

Największym atutem i dumą naszych wyjazdów są szkolenia. Stawiamy przede wszystkim na jakość oraz wysoki poziom szkoleń, zachowując przy tym rodzinną i kameralną atmosferę wyjazdów.

Wszystkie szkolenia prowadzone są przez instruktorów z najwyższymi kwalifikacjami PZN, którzy na co dzień związani są z klubem RASC, prowadząc klubowe zajęcia przez cały rok. Nasze szkolenia prowadzimy tak, abyście poczuli lekkość i przyjemność z jazdy oraz skorzystali z uroków i odczuć jakie daje narciarstwo. Wraz z naszymi szkoleniami chcemy zarażać pasją nie tylko do nart, ale również do górskiego klimatu i aktywnego spędzania czasu.

Szkolenia dla dzieci

Wstępny podział na grupy odbywa się jeszcze przed wyjazdem po to, aby jak najlepiej dobrać uczestników pod kątem poziomu, wieku i odpowiedniego instruktora. W razie potrzeby wprowadzamy potrzebne zmiany w organizacji grup (najczęściej podczas pierwszej przerwy lunchowej lub po pierwszym dniu).

Szkolenia zaczynają się zbiórką około 09:30, podczas której dzieciaki spotykają się ze swoimi instruktorami oraz grupą. Każde zajęcia rozpoczynamy od rozgrzewki na stoku, aby zapewnić dobre przygotowanie na resztę aktywnego dnia. Grupy maluchów, zaczynające przygodę z nartami, stawiają swoje pierwsze kroki w Family Parkach gdzie jest odpowiednia infrastruktura do nauki (taśmy, pomoce itd.)., Natomiast starsze dzieciaki korzystają z tras dostosowanych do swoich umiejętności.

Całe szkolenie trwa 5h dziennie, wraz z przerwą na lunch. Dzieciaki spędzają czas podczas lunchu z naszą kadrą integrując się przy tym z innymi grupami i instruktorami. Dzieci i dorośli jeżdżą oddzielnie, a po zajęciach wszyscy spotykamy się, aby rodzice z dziećmi mogli jeszcze przez chwilę pojeździć i pochwalić się wzajemnie postępami.

Na początku każdego wyjazdu nasi podopieczni dostają od kadry Indeksy Narciarza, które w trakcie wyjazdu zapełniane są naklejkami za nowo nabyte umiejętności.

Szkolenia dla dorosłych

Pełne szkolenie – FULL, które trwa 5 godzin dziennie to czas wypełniony ciekawymi ćwiczeniami, zabawą, rozmowami i analizami a przede wszystkim mnóstwem jazdy. To najlepszy sposób, aby zdecydowanie wyjść na wyższy poziom jazdy i rozumienia narciarstwa. Aby zapewnić odpowiednią jakość szkolenia dla dorosłych, grupy liczą nie więcej niż  8 osób, a w przypadku osób rozpoczynających przygodę z nartami to maksymalnie 5 osób.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób, które chciałyby spędzić więcej czasu na wspólnej jeździe z rodziną lub samemu a jednocześnie są zainteresowane podniesieniem swoich umiejętności przygotowaliśmy szkolenia COMPACT. Są to 2,5 godzinne zajęcia z naszymi instruktorami w małych grupach do 5 osób. Szkolenia ze względu na czas trwania mają charakter konsultacji. Są przeznaczone dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych, a dokładny program zajęć grupa ustala razem z instruktorem.

Minimalna liczba osób na danym poziomie, abyśmy mogli uruchomić grupę:
FULL – 5 osób
COMPACT – 4 osoby

Co jeszcze warto wiedzieć o naszych szkoleniach?

Każdy wyjazd kończymy imprezą sportową, podczas której nasi starsi podopieczni oraz dorośli będą mieli możliwość wzięcia udział w zawodach narciarskich na tyczkach, a najmłodsi uczestnicy w pokazowym przejeździe.

Rodziców zainteresowanych udziałem w szkoleniu zapraszamy do zapisów przed wyjazdem, abyśmy mogli zorganizować odpowiednią kadrę.

Jeżeli któreś z dzieci poczuje się zmęczone w trakcie szkolenia, zawsze czeka na nie nasza opiekunka, która zajmie się pociechą do czasu odzyskania sił lub spotkania z rodzicami.

Osoby mieszkające w Warszawie zachęcamy serdecznie do spotkania przed wyjazdem z instruktorem RASC na Górce Szczęśliwickiej celem sprawdzenia poziomu umiejętności, sprzętu i ogólnej konsultacji przed wyborem szkolenia na wyjeździe.

Dla Waszego bezpieczeństwa zarówno dzieci jak i dorośli biorący udział w szkoleniu mają obowiązek noszenia kasku.

Cena pobytu

Pakiety RASC Republic

Pakiet „Razem, a jednak osobno” dla dorosłych – obowiązkowy
590 zł/os

Zawiera:

 • organizację wyjazdu
 • obsługę biura
 • gwarancję turystyczną biura
 • pamiątkową koszulkę
 • końcowe zawody z nagrodami i profesjonalnym pomiarem czasu
 • kontrolę bezpieczeństwa i ustawienia sprzętu przed pierwszym dniem
 • testy sprzętu narciarskiego dla dorosłych
 • opiekę pilota
 • opiekę kierownika wyjazdu
 • fotografa na wyjeździe – pakiet profesjonalnych zdjęć
 • stretching dla dorosłych
 • Olimpiadę Rodzinną
 • skibus spod hotelu

Pakiet „Razem, a jednak osobno” dla dzieci i młodzieży – obowiązkowy
od 3 do 6 lat – 1690 zł/os
od 7 do 9 lat – 1590 zł/os
od 10 do 18 lat – 1490 zł/os

Zawiera:

 • szkolenie narciarskie dla dzieci 5h dziennie
 • pamiątkową koszulkę
 • animacje popołudniowe i wieczorne
 • opiekę nad dziećmi od 3 roku życia (w ciągu dnia na stoku, a popołudniu i wieczorem w hotelu)
 • końcowe zawody z nagrodami
 • obsługę biura, gwarancję turystyczną
 • opiekę pilota i kierownika wyjazdu
 • fotografa na wyjeździe – pakiet profesjonalnych zdjęć z wyjazdu

Cena pobytu zawiera

 • zakwaterowanie przez 7 nocy w pokoju typu Standard z ewentualnymi dostawkami
 • wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
 • korzystanie ze SPA

Cena pobytu nie zawiera

 • skipassów
 • ubezpieczenia
 • dojazdu
 • szkolenia dla dorosłych
 • lunchu na stoku (około 10 € za dzień za dziecko)
 • napojów do obiadokolacji

Skipassy na region Civetta

 • Dorosły 285 €
 • Dzieci urodzone po 26.11.2006 205 €
 • Dzieci urodzone po 26.11.2014 0 € (pod warunkiem zakupu karnetu przez rodzica/opiekuna)
 • Senior urodzony po 26.11.1957 250 €
 • zwrotna kaucja za skipass: 5 €

Region zastrzega sobie możliwość wzrostu cen karnetów w przypadku dalszych zmian cen energii lub innych nieprzewidzianych okoliczności.

Szkolenie dla dorosłych

 • FULL 1000 zł/os (grupy do 8 osób) – 5h dziennie
 • COMPACT 600 zł/os (grupy do 5 osób) – 2,5h dziennie
 • FULL grupa początkująca 1100 zł/os (grupy do 5 osób) – 5h dziennie
 • SPORT 1100 zł/os – 5h dziennie

Dodatkowo płatne

 • ubezpieczenie SKI Wiener (obowiązkowe, płatne przy rezerwacji): 85 zł/os
 • dopłata do ubezpieczenia SKI PREMIUM Wiener (nieobowiązkowa, obejmująca sporty wysokiego ryzyka, np. skitoury, freeride): 85 zł/os

 • taksa pobytowa – 2 €/os/dzień (od 14 r.ż. płatne w recepcji hotelu)
 • opłata dla Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego – 5 zł/os (obowiązkowa, płatne przy rezerwacji)
 • opłata dla Turystycznego Funduszu Pomocowego – 5 zł/os (obowiązkowa, płatne przy rezerwacji)

 • dopłata za tydzień do pokoju większego lub o wyższym standardzie:
  Junior Suite 100 €/pokój
  Family Suite 150€/pokój

 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji Wiener
  standard: 2,8% ceny wyjazdu
  plus (rozszerzone o ryzyko trafienia na kwarantannę przed wyjazdem): ok. 5,5% ceny wyjazdu
  Zalecamy wykupienie tego ubezpieczenia wszystkim uczestnikom. W przypadku zachorowania przed wyjazdem daje ono gwarancję zwrotu poniesionych kosztów (potrzebne jest zaświadczenie lekarskie). 

Zniżki

Osoby, które były już z nami na wyjeździe, otrzymują rabat:

 • 50 zł na drugi wyjazd
 • 100 zł na każdy kolejny wyjazd
 • 50 zł na drugie szkolenie FULL dla dorosłych
 • 100 zł na trzecie i kolejne szkolenie FULL dla dorosłych
 • 50 zł na drugie i każde kolejne szkolenie COMPACT dla dorosłych

Członkowie klubu RASC (opłacający składki) otrzymują rabat w wysokości 100 zł (zniżki nie łączą się).

W razie jakichkolwiek pytań nie wahajcie się skontaktować z naszym biurem mailowo na info@rascrepublic.pl lub telefonicznie +48605049949 – odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i pomożemy zarezerwować wyjazd.

Wyczekujcie zimy razem z nami!

COVID-19

Dokładamy wszelkich starań, żebyście czuli się bezpiecznie na wyjeździe RASC Republic. Nasze działania oraz program będą dostosowane do bieżącej sytuacji.

Prosimy wszystkich uczestników o zaopatrzenie się w kartę EKUZ, która ułatwia dostęp do świadczeń medycznych w całej Europie.

W przypadku braku możliwości realizacji wyjazdu z powodu zamknięcia granic, gwarantujemy zwrot poniesionych kosztów.

Wszystkie zasady mogą ulec modyfikacji w przypadku zmiany sytuacji epidemicznej.

Nasza kadra będzie jak zawsze dbała o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, pilnując także aktualnych wytycznych związanych z epidemią.

Wszystkie zajęcia będą dostosowane do aktualnej sytuacji epidemicznej.