Ferie Rodzinne "Razem, A Jednak Osobno"

flaga Włoch

22.01 - 29.01.2022 Paganella

Ferie Rodzinne to perełka wśród naszych wyjazdów

Chcemy, abyście czuli się częścią naszej RASCowej rodziny. Już od 18 lat organizujemy wyjazdy rodzinne tak, abyście zaznali zarówno najlepszego narciarstwa jak i pełnego relaksu. Nasze ferie to sportowa zabawa na świetnych trasach z pięknymi widokami jak i odpoczynek w komfortowym hotelu z pysznym jedzeniem i kreatywnymi animacjami.

Wygodne pokoje, wspaniałe, włoskie jedzenie, atrakcje dla dzieci, duże SPA, basen i przyjazna atmosfera – wszystko to gwarantuje nam hotel Alexander położony w malowniczej miejscowości Molveno, w odległości 300 metrów od brzegu jeziora o tej samej nazwie.

We wszystkie zakątki możecie dotrzeć siecią nowoczesnych gondolek i wyciągów. Do wyciągów ośrodka narciarskiego Paganella dojedziemy w 5 min bezpłatnym skibusem. Przystanek znajduje się przy samym hotelu.
Nasz pobyt zaczynamy w sobotę 22 stycznia od kolacji, a w niedzielę rano rozpoczynamy zajęcia na nartach.

 

Staramy się, aby nasze wyjazdy jak najlepiej spełniały Wasze oczekiwania, dlatego oferujemy:

 • instruktorów do zajęć indywidualnych, 
 • opcję szkolenia Compact dla dorosłych- 2,5h dziennie
 • spotkanie z fotografem na stoku (dla osób spoza grup szkoleniowych).

To wszystko oraz nasze najlepsze szkolenia są gwarancją najlepszych warunków do aktywnego wypoczynku dla całej rodziny.

 

Hotel ***S z basenem i SPA

50 km tras!

Legendarne RASCowe szkolenia

Całodzienna opieka nad dziecmi

Paganella

Region narciarski Paganella to 50 km zróżnicowanych i świetnie przygotowanych tras. Aż 98% stoków jest tu objętych systemem sztucznego naśnieżania, co daje gwarancję dobrych warunków do zjazdów. 18 nowoczesnych wyciągów może przewieźć 27 000 narciarzy i snowboardzistów w ciągu godziny.

Ośrodek jest świetnie przygotowany do przyjęcia najmłodszych adeptów białego szaleństwa: Paganella Fun Park, czyli oryginalny zimowy park umili najmłodszym zawodnikom pierwsze kroki na nartach oraz zjazdy, jest wyposażony w ruchomy chodnik, rury, pontony, bobsleje oraz barek. Na starszych i bardziej doświadczonych narciarzy i snowboardzistów również czekają dodatkowe atrakcje: Night Ski, czyli nocna jazda po oświetlonym stoku, a także Snow Park dla fanów skoków i akrobacji. Stoki zaczynają się w centrum miejscowości Andalo i sięgają aż do 2125m.

Zaledwie parę kilometrów (jak i przystanków darmowego skibussa) dalej leży niezwykle malownicze górskie jezioro Molveno, a nad jego brzegami urokliwe miasteczko o tej samej nazwie, gdzie znajdziemy wiele kawiarenek i restauracji w których z przyjemnością będzie można spędzić wieczór.

 • Km tras: 50 km
 • Liczba tras: 29
 • Liczba wyciągów: 18
 • Wysokość: 1 040 – 2 125 m

Alexander Hotel Alpine Wellness Dolomites ***S

Hotel Alexander położony w centrum miasteczka i 300 m od jeziora Molveno. Ten w całości odnowiony obiekt urządzony jest w alpejskim stylu. Hotelowe centrum odnowy biologicznej obejmuje basen z podgrzewaną wodą i jacuzzi, saunę fińską i parową, Kneipp oraz strefę relaksu. 
Dojazd do stoków zajmuje zaledwie 5 minut, a lokalny ski bus zatrzymuje się pod hotelem.

 • Strefa SPA
 • Solarium
 • Basen wewnętrzny
 • Restauracja All’Aquila Nera e Cima Tosa 
 • Bezpłatny skibus
 • Duża sala zabaw
 • Stół do tenisa stołowego i piłkarzyki
Previous
Next

Wyżywienie: Każdego ranka w hotelu serwowane jest urozmaicone śniadanie w formie bufetu, a podczas kolacji hotelowa restauracja serwuje lokalne specjały oraz klasyczne włoskie potrawy.

Pokoje: Wszystkie pokoje zostały urządzone w alpejskim stylu, a w każdym z nich znajduje się łazienka z prysznicem lub wanną oraz balkon Każdy pokój zapewnia telewizor LCD, bezpłatne WiFi oraz minibar.

Hotel oferuje różne typy pokoi:

 • Junior i Comfort: pokój dwuosobowy, z dodatkowym łóżkiem (3os) – powierzchnia około 15-17m²
 • Executive i Romantic: większy pokój dwuosobowy o nieco wyższym standardzie wyposażenia, z dodatkowym łóżkiem (3os) lub łóżkiem piętrowym (4os) – powierzchnia około 20-22m²
 • Family: pokój rodzinny składający się z sypialni oraz małego pokoju lub wnęki oddzielonych drzwiami przesuwnymi z dodatkowymi łóżkami lub łóżkiem piętrowym – powierzchnia około 25m²
 • Superiorpokój dwuosobowy z możliwą jedną (3os) lub dwoma dostawkami (4os), bez łóżek piętrowych – powierzchnia około 30m²
 

W hotelu jest dostepne także kilka par pokoi, które można połączyć wewnętrznymi drzwiami. W sprawie dostępności i ceny prosimy o kontakt z naszym biurem. 

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami o hotelu w serwisie Booking.com.

Rozrywka

Nasza autorska formuła Razem, a jednak osobno daje frajdę i zabawy dopasowane do wieku dla wszystkich dzieci i młodzieży, a także czas wolny dla dorosłych na korzystanie z alpejskich stoków i hotelowego SPA. Mamy najlepszy program nauczania, realizowany z pasją przez zawodników i trenerów klubu RASC, którzy każdego potrafią zarazić swoją miłością do sportów zimowych. 

Od kilku lat współpracujemy z firmą Kukiełka, która specjalnie dla nas przygotowuje projekt twórczych i fascynujących zabaw dla dzieci, zarówno w sali zabaw jak i na świeżym powietrzu. Całodzienna opieka i liczne animacje dla dzieci pozwalają rodzicom skorzystać z naszych profesjonalnych szkoleń lub samodzielnie wyszaleć się na stoku, a także odpocząć po południu i wieczorami w hotelowym SPA. Ferie Rodzinne to również okazja by rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli poczuć ducha sportowej rywalizacji i drużynowej współpracy łączącej pokolenia we wspólnej „olimpiadzie rodzinnej”. Zespoły w składzie 1 dorosły oraz 1 lub 2 dzieci będą mierzyć się w różnych konkurencjach wymagających od nich kreatywności, zręczności i kooperacji. Na zwycięskie rodziny czekają nagrody!

Gwarantujemy, że po naszych Feriach pozostaną z Wami nie tylko pamiątkowe zdjęcia, ale przede wszystkim piękne wspomnienia, sportowy duch oraz miłość do gór i śniegu. 😊

Wszystkie zajęcia będą dostosowane do aktualnej sytuacji epidemicznej, a sprzęty wykorzystywane podczas animacji będą dezynfekowane.

Szkolenie SKI

Największym atutem i dumą są nasze szkolenia. Wszystkie prowadzone są przez doświadczonych i czynnych instruktorów klubu RASC z najwyższymi kwalifikacjami PZN. 
 
Nasze szkolenia prowadzimy tak aby każdy poczuł lekkość i przyjemność z jazdy, tak abyście mogli jak najpełniej skorzystać z uroków i odczuć jakie daje jazda na nartach. Jesteśmy czynnymi trenerami prowadzącymi zajęcia w klubie cały rok. Regularnie podnosimy swoje umiejętności na kursach i unifikacjach co gwarantuje, iż wiedza jaka się z Wami dzielimy jest oparta o najnowsze techniki. 

Jak wygląda szkolenie dzieci: 

Wstępny podział na grupy odbywa się jeszcze przed wyjazdem, aby już w niedzielę od samego rana rozpocząć zabawę na stoku. W razie potrzeby na pierwszej przerwie lunchowej lub po pierwszym dniu następują roszady w grupach tak, aby wszyscy byli jak najlepiej dopasowani do stylu grupy i poziomu ćwiczeń. Szkolenia zaczynają się od godziny 9.30 rano i trwają 5h z przerwą. Grupy dzieci i dorosłych jeżdżą oddzielnie, odpowiednio ze swoimi instruktorami. Po zajęciach wszyscy spotykamy się razem tak, aby rodzice z dziećmi mogli jeszcze przez chwilę pojeździć i pochwalić się wzajemnymi postępami. 
 
Nasza kadra będzie jak zawsze dbała o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, a w tym sezonie także pilnując wytycznych związanych z epidemią.  

Szkolenia dla dorosłych: 
 
Pełne szkolenie – Full, które trwa 5h dziennie to czas wypełniony ciekawymi ćwiczeniami, zabawą, rozmowami i analizami a przede wszystkim mnóstwem jazdy. To najlepszy sposób, aby zdecydowanie wyjść na wyższy poziom jazdy i rozumienia narciarstwa. Aby zapewnić odpowiednią jakość szkolenia dla dorosłych, grupy liczą nie więcej niż  8 osób, a w przypadku osób rozpoczynających przygodę z nartami to maksymalnie 5 osób. 
 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób, które chciałyby spędzić więcej czasu na wspólnej jeździe z rodziną lub samemu a jednocześnie są zainteresowane podniesieniem swoich umiejętności przygotowaliśmy szkolenia Compact. Są to 2,5 godzinne zajęcia z naszymi instruktorami w małych grupach do 5 osób. Szkolenia ze względu na czas trwania mają charakter konsultacji. Są przeznaczone dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych, a dokładny program zajęć grupa ustala razem z instruktorem.

Minimalna liczba osób na danym poziomie, abyśmy mogli uruchomić grupę:

Full  – 5 osób

Compact – 4 osoby

 

Co jeszcze warto wiedzieć o naszych szkoleniach:

Wszystkie dzieci na wyjeździe mają zapewnione szkolenie i inne atrakcje w dopasowanych grupach wiekowych (podział na grupy odbywa się ze względu na wiek oraz poziom zaawansowania). 

Rodziców zainteresowanych udziałem w szkoleniu zapraszamy do zapisów przed wyjazdemabyśmy mogli zorganizować odpowiednią kadrę. 

Wszystkie dzieci (i ich rodzice) mogą śledzić swoje postępy i nowe umiejętności w naszych Indeksach Narciarza. To specjalny dzienniczek, gdzie instruktorzy nagradzają młodych narciarzy naklejkami za zdobycie nowych narciarskich sprawności! 

Jeżeli któreś z dzieci poczuje się zmęczone w trakcie szkolenia, zawsze czeka na nie nasza opiekunka, która zajmie się pociechą do czasu odzyskania sił lub spotkania z rodzicami.

Osoby mieszkające w Warszawie zachęcamy serdecznie do spotkania przed wyjazdem z instruktorem RASC na Górce Szczęśliwickiej celem sprawdzenia poziomu umiejętności, sprzętu i ogólnej konsultacji przed wyborem szkolenia na wyjeździe. 

Cena:

Pakiet „Razem, a jednak osobno” dla dorosłych- obowiązkowy

590 zł/os

Zawiera:

• organizację wyjazdu
• obsługę biura
• gwarancję turystyczną biura
• pamiątkową koszulkę
końcowe zawody z nagrodami i profesjonalnym pomiarem czasu
kontrolę bezpieczeństwa i ustawienia sprzętu przed pierwszym dniem
testy sprzętu narciarskiego dla dorosłych

opiekę pilota
opiekę kierownika wyjazdu

fotografa na wyjeździe – pakiet profesjonalnych zdjęć
stretching dla dorosłych
Olimpiadę Rodzinną
skibus spod hotelu

Pakiet „Razem, a jednak osobno” dla dzieci i młodzieży – obowiązkowy

• od 3 do 6 lat – 1590 zł/os
• od 7 do 9 lat – 1490 zł/os
• od 10 do 18 lat – 1390 zl/os

Zawiera:

 • szkolenie narciarskie dla dzieci 5h dziennie
 • pamiątkową koszulkę
 • animacje popołudniowe i wieczorne
 • opiekę nad dziećmi od 3 roku życia (w ciągu dnia na stoku, a popołudniu i wieczorem w hotelu)
 • końcowe zawody z nagrodami
 • obsługę biura, gwarancję turystyczną
 • opiekę pilota i kierownika wyjazdu
 • fotograf na wyjeździe – pakiet profesjonalnych zdjęć z wyjazdu

Cena pobytu zawiera:

 • zakwaterowanie przez 7 nocy w pokoju typu Junior lub Comfort z ewentualnymi dostawkami
 • wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
 • korzystanie z basenu oraz SPA

Zniżki:

 • Osoby, które były już z nami na wyjeździe, otrzymują rabat:
  • 50 zł na drugi wyjazd
  • 100 zł na każdy kolejny wyjazd
  • 50 zł na drugie szkolenie FULL dla dorosłych 
  • 100zł na trzecie i kolejne szkolenie FULL dla dorosłych
 • Członkowie klubu RASC (opłacający składki) otrzymują rabat w wysokości 100zł (zniżki nie łączą się).

Dodatkowo płatne:

 • Skipassy na cały region Paganella
  • Dorosły: 225€
  • Dzieci urodzone po 30.11.2005: 165€
  • Dzieci urodzone po 30.11.2013: 0€ (pod warunkiem zakupu karnetu przez rodzica/opiekuna)
 • zwrotna kaucja za skipass: 5€
 • ubezpieczenie SKI – 70 zł/os. (obowiązkowe, płatne przy rezerwacji) 
 • taksa pobytowa – 1,5€/os/dzień (od 14 r.ż. płatne w recepcji hotelu) 
 • Opłata dla Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego – 10zł/os (obowiązkowa, płatne przy rezerwacji)
 • Opłata dla Turystycznego Funduszu Pomocowego – 10zł/os (obowiązkowa, płatne przy rezerwacji)

Dodatkowo płatne:

 • Szkolenie dla dorosłych
  • FULL 900zł/ os (grupy do 8 osób) – 5h dziennie 
  • COMPACT 500 zł/os (grupy do 5 osób) – 2,5h dziennie
  • FULL  grupa początkująca 1000zł/os (grupy do 5 osób) – 5h dziennie
  • Sport – 1000zł/os – 5h dziennie
 • lunch na stoku (około 60€ za tydzień dla dzieci)
 • napoje do obiadokolacji 
 • dopłata za tydzień do pokoju większego lub o wyższym standardzie: 
  • Executive i Romantic – 70€ za pokój za tydzień 
  • Family room – 100€ za pokój za 
  • Superior – 150€ za pokój za tydzień
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji można wykupić tylko przy zawieraniu umowy
  UNIQA (dawniej AXA) – 2,8% całkowitej ceny wyjazdu
  ALLIANZ (obejmujące kwarantannę) – ok. 5% całkowitej ceny wyjazdu

  Zalecamy wykupienie tego ubezpieczenia wszystkim uczestnikom. W przypadku zachorowania przed wyjazdem daje ono gwarancję zwrotu poniesionych kosztów (potrzebne jest zaświadczenie lekarskie). 

 •  

W razie jakichkolwiek pytań nie wahajcie się skontaktować z naszym biurem mailowo na info@rascrepublic.pl lub telefonicznie +48605049949 – odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i pomożemy zarezerwować wyjazd. Wyczekujcie zimy razem z nami!

COVID-19

Dokładamy wszelkich starań, żebyście czuli się bezpiecznie na wyjeździe RASC Republic. Cała nasza kadra będzie wyposażona w niezbędny sprzęt i płyny do dezynfekcji. Nasze działania oraz program będą dostosowane do bieżącej sytuacji.

Zakrywanie ust oraz nosa jest obowiązkowe we wszystkich przestrzeniach wspólnych w hotelu i w restauracji podczas podchodzenia do bufetu oraz wchodzenia/wychodzenia z pomieszczenia. Dla gości dostępny jest płyn do dezynfekcji.

Obsługa hotelowa nosi maski, często dezynfekuje ręce oraz mierzy temperaturę kilka razy dziennie. W każdym miejscu (kuchnia, restauracja, pomieszczenia gospodarcze, SPA, basen) używane są certyfikowane produkty do dezynfekcji, która powtarzana jest kilka razy dziennie.*

Prosimy wszystkich uczestników o zaopatrzenie się w kartę EKUZ, która ułatwia dostęp do świadczeń medycznych w całej Europie.

W przypadku braku możliwości realizacji wyjazdu z powodu zamknięcia granic, gwarantujemy zwrot poniesionych kosztów.

*Wszystkie zasady mogą ulec modyfikacji w przypadku zmiany sytuacji epidemicznej.