You are currently viewing Folgaria – Lavarone (Alpe Cimbra)

Folgaria – Lavarone (Alpe Cimbra)

Region narciarski Folgaria – Lavarone (Alpe Cimbra) to ośrodek położony w prowincji Trentino – kolebce narciarstwa. Alpecimbra to 104km świetnie przygotowanych i zróżnicowanych tras objętych siecią nowoczesnych wyciągów. Region ten jest szczególnie nastawiony na rodziny i najmłodszych adeptów białego szaleństwa: aż 6 wyciągów taśmowych, specjalna strefa dziecięca „Fondo Piccolo”, 2 tory saneczkowe, lodowisko, ciuchcia, a także wiele innych! Dorośli na każdym poziomie zaawansowania również znajdą coś dla siebie: od specjalnychstokówdo nauki jazdy, przez wymagające czerwone oraz czarne trasy, aż po snowpark dla chcących spróbować swoich sił w powietrznych akrobacjach.

Dogodne położenie ośrodka to jego dodatkowa zaleta: zaledwie 14h podróży samochodem z Warszawy. Tych którzy czas i komfort cenią zaśwyjątkowo, ucieszy fakt iż Folgaria znajduje się w odległości 2h jazdy samochodem od trzech lotnisk międzynarodowych: Bergamo, Wenecji oraz Werony, codecydującym się na przelot pozwaladotrzeć na miejsce jeszcze szybciej i wygodniej.

W regionie Folgaria – Lavarone (Alpecimbra) organizujemy najczęściej wyjazdy rodzinne wg. formuły Razem a jednak osobno jako, że oferta ośrodka adresowana jest przede wszystkim do dzieci zdobywających swoje pierwsze szlify w zjazdach, oraz ich rodziców szukających większych narciarskich wyzwań.

  • Kraj: Włochy
  • Region: Trentino
 
  • Km tras: 104 km
  • Liczba tras: 50
  • Liczba wyciągów: 42
  • Wysokość: 1 180 – 1 900 m

Dodaj komentarz