Youth Winter Games vol.VII

28.01 - 05.02.2022 Kitzsteinhorn

Let the Youth Winter Games begin!

Przed nami już VII edycja legendarnych Ferii Młodzieżowych – Youth Winter Games z Klubem Narciarskim RASC.
W tym roku zapraszamy Was do jednego z najsłynniejszych austriackich regionów czyli Kaprun-Zell am See, gdzie pod okiem najlepszych instruktorów klubu RASC, będziecie szkolić swoje zarówno narciarskie jak i snowboardowe umiejętności, aby na koniec wyjazdu sprawdzić się w zawodach z nagrodami – slalomie gigancie oraz wielu innych grach terenowych i zabawach tak na stoku, jak i poza nim.

Na zakwaterowanie wybraliśmy wyjątkowy młodzieżowy ośrodek Notburgahof, który jest idealnym miejscem na aktywny obóz. Będziemy mieli do dyspozycji pełnowymiarową halę sportową, salę do jogi/stretchingu, saunę, boisko do hokeja na śniegu i curlingu! 

W tym wyjątkowym miejscu na jednym karnecie możecie korzystać aż z 408 km różnorodnych tras narciarskich! Lodowiec Kitstenhorn, a także stoki w Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, na Schmittenhöhe w Zell am See i Maiskogel w Kaprun będą do Waszej dyspozycji 🙂 

Wyjazd przewidziany jest dla młodzieży z rocznika 2011 i starszej oraz dla grup RASKI starsze i RASKI młodsze z klubu RASC 🙂

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz kanapki na stok

Zakwaterowanie w fantastycznym ośrodku z halą sportową i boiskami

Wliczone w cenę legendarne RASCowe szkolenia SKI/SNB

Zawody z nagrodami

Aż 408km tras na jednym karnecie!

Kaprun (Maiskogel), Zell am See, lodowiec Kitzsteinhorn oraz 
Skicircus - Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Dzięki specjalnemu karnetowi mamy możliwość jazdy w 3 fantastycznych ośrodkach: Maiskogel w Kaprun, Schmittenhöhe w Zell am See oraz Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Do dyspozycji mamy także trasy na lodowcy Kitzsteinhorn co daje nam gwarancję świetnych warunków. 

Jest to jeden z największych kompleksów narciarskich w Austrii.

To wyjątkowe miejsce na mapie europejskich ośrodków narciarskich gdzie każdy narciarz i snowboardzista znajdzie coś dla siebie: od łagodnych tras dla początkujących, aż po trenigowe trasy dla zawodowców. 

 • Km tras: 408 km
 • Liczba tras: 108
 • Liczba wyciągów: 121
 • Wysokość: 760 – 3029 m

Notburgahof

Notburgahof to miejsce idealne do aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. To ośrodek wyposażony nie tylko w wygodne pokoje kilkuosobowe z łazienkami i balkonami, ale także dużą halę sportową, siłownię, salę do jogi, salę do gier, zewnętrzne boisko do hokeja na śniegu i curlingu, a także saunę i strefę relaksu. 

W hotelu codzienne serwowane są pyszne i różnorodne śniadania w formie bufetu, a także obiadokolacje złożone z czterech dań i bogatego bufetu z opcjami wegetariańskimi i wegańskimi. Przez cały dzień dostępne są jabłka oraz woda i herbata. W cenie mamy także wliczoną możliwośc zrobienia kanapek na stok 🙂

 

Rozrywka

Youth Winter Games, to ferie młodzieżowe, na których zawsze jest pełno atrakcji, także po zejściu z nart. Po dniu spędzonym na stoku będziecie mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji takich jak wieczór gier, dodatkowe zajęcia sportowe, stretching, hokej na śniegu, czy np. warsztaty z dbania o sprzęt.

 

Szkolenie SKI/SNB

Podczas naszych szkoleń z instruktorem na stoku spędzicie aż 5h dziennie (z 30 min przerwą w trakcie), w małych grupach (około 8 osób), zawsze dostosowanych do poziomu zaawansowania. Co najmniej dwa razy podczas wyjazdu weźmiecie udział w video-coachingu, podczas którego dokładnie przyjrzycie się i z pomocą trenera przeanalizujecie swoją technikę jazdy oraz ocenicie poczynione postępy. Pod koniec wyjazdu będziecie mogli zmierzyć się w profesjonalnie przygotowanym slalomie gigancie! Po skończonej jeździe instruktorzy nauczą was również jak właściwie dbać o swój sprzęt. 

Podczas Youth Winter Games, dla wszystkich uczestników szkolenie narciarskie lub snowboardowe jest wliczone w cenę wyjazdu.

Przed wyjazdem chcemy zaklasyfikować Cię wstępnie do odpowiedniej grupy pod względem  poziomu zaawansowania. Dlatego bardzo prosimy o informację, w którym miejscu na poniższej skali byś siebie umieścił/a? 😊

1. Stoję na nartach pierwszy raz w życiu. Nie mogę się doczekać! Rety, co to będzie?

2. Jeździłem już wcześniej, prawie nie spadam z wyciągów, śmigam niebieskimi trasami jak szalony i skręcać też już trochę umiem.

3. Bez większych problemów zjeżdżam po czerwonych trasach, zdarza mi się już nawet wejść na krawędź! Braki w technice nadrabiam kurażem.

4. Zjadę swobodnie każdą trasą. Styl, gracja, brak kompleksów. Chętnie doszlifuję swoją technikę na slalomie, ale ambicji na mistrza świata nie mam (jeszcze).

5. Jestem prosem! Tyczki jem na śniadanie, a na deser jazda w puchu. Moje motto: „Shut up and better ski!”

Cena:

do 14,9 lat

395€ + 890 PLN

od 15 lat

435€ + 890 PLN

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie 7 nocy w pokojach kilkuosobowych 
 • wyżywienie HB (śniadania, obiadokolacje i woda do posiłków) 
 • szkolenie narciarskie, w tym treningi na tyczkach
 • atrakcje na stoku, a także po południu i wieczorem (gry, zajęcia ogólnorozwojowe i wiele innych)
 • ubezpieczenie KL/NW
 • opiekę trenerów
 • profesjonalne, końcowe zawody z nagrodami
 • pamiątkową koszulkę

Zniżki:

 • Osoby, które były już z nami na wyjeździe, otrzymują rabaty
  • 50 zł na drugi wyjazd
  • 100 zł na każdy kolejny wyjazd
 • Członkowie klubu RASC (opłacający składki) otrzymują rabat w wysokości 100zł (zniżki nie łączą się).

Dodatkowo płatne:

 • Skipass Alpin Card 6 dni – 145€ (rocznik 2003 i młodsze)
 • przejazd autokarowy – 400zł 
 • ubezpieczenie turystyczne i sportowe – 70 zł (obowiązkowe, płatne przy rezerwacji)
 • taksa pobytowa – 15€/os (płatne u pilota w autokarze)
 • opłata dla Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego – 10zł/os
 • opłata dla Turystycznego Funduszu Pomocowego – 10zł/os 
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji: 120 zł/os 

Zalecamy wykupienie Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji wszystkim uczestnikom. W przypadku zachorowania przed wyjazdem daje ono gwarancję zwrotu poniesionych kosztów (potrzebne jest zaświadczenie lekarskie).

W razie jakichkolwiek pytań nie wahajcie się skontaktować z naszym biurem mailowo na info@rascrepublic.pl lub telefonicznie +48605049949 – odpowiemy na wszystkie Wasze wątpliwości i pomożemy zarezerwować wyjazd. Wyczekujcie zimy razem z nami!

COVID-19

Dokładamy wszelkich starań, żebyście czuli się bezpiecznie na wyjeździe RASC Republic. Cała nasza kadra będzie wyposażona w niezbędny sprzęt i płyny do dezynfekcji. Nasze działania oraz program będą dostosowane do bieżącej sytuacji.

Zakrywanie ust oraz nosa jest obowiązkowe we wszystkich przestrzeniach wspólnych w hotelu. Dla gości dostępny jest płyn do dezynfekcji.*

Prosimy wszystkich uczestników o zaopatrzenie się w kartę EKUZ, która ułatwia dostęp do świadczeń medycznych w całej Europie.

W przypadku braku możliwości realizacji wyjazdu z powodu zamknięcia granic, gwarantujemy zwrot poniesionych kosztów.

*Wszystkie zasady mogą ulec modyfikacji w przypadku zmiany sytuacji epidemicznej.