Youth Winter Games vol. VIII

flaga Włoch

10.02.2023 - 18.02.2023

Let the Youth Winter Games begin!

Przed nami już VIII edycja legendarnych Ferii Młodzieżowych – Youth Winter Games z Klubem Narciarskim RASC.

W tym roku zapraszamy Was nowego miejsca na mapie RASCowych wyjazdów – na pogranicze Włoch i Słowenii, gdzie pod okiem najlepszych instruktorów klubu RASC, będziecie szkolić swoje zarówno narciarskie, jak i snowboardowe umiejętności, aby na koniec wyjazdu sprawdzić się w zawodach z nagrodami – slalomie gigancie oraz wielu innych grach terenowych i zabawach na stoku, jak i poza nim.

Wyjazd przewidziany jest dla młodzieży z rocznika 2012 i starszej oraz dla grup RASC Junior Team i RASKI starsze z klubu RASC 🙂

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

5 ośrodków w Słowenii i we Włoszech na jednym karnecie

Wliczone w cenę legendarne RASCowe szkolenia SKI/SNB​

Zawody z nagrodami

Kanin - Sella Nevea & Tarvisio - Monte Lussari

Alpejski ośrodek Kanin – Sella Nevea jest pierwszym międzynarodowym ośrodkiem narciarskim. W nim znajduje się najdłuższa słoweńska kolejka wagonikowa, która dojeżdża z doliny Bovec do środkowej części ośrodka na 2 200 m n.p.m.

Położenie ośrodka oferuje jazdę na nartach na naturalnym śniegu przez większość zimy i umożliwia jazdę na nartach aż do połowy maja. Ze szczytów rozpościera się piękny widok w głąb Alp na wschodzie oraz na Adriatyk na południu. Dzięki dużej ilości śniegu oraz pięknej pogodzie Kanin nazywany jest „słoweńskim lodowcem”.

 • Km tras: 30 km
 • Liczba tras: 18
 • Liczba wyciągów: 12
 • Wysokość: 1 140 – 2 297 m

Tarvisio to centrum sportów zimowych z wieloletnią tradycją położone w trójkącie granicznym między Austrią, Słowenią i Włochami. Miasteczko Tarvisio otaczają zbocza przepięknych Alp Julijskich oraz dwa szczyty Monte Florianca (1653 m n. p. m.) i Monte Lussari (1760 m n. p. m.).

Regularnie odbywają się tu zawody Pucharu Świata. Ośrodek sportów zimowych był gospodarzem Zimowej Uniwersjady w 2003 roku.

 • Km tras: 24 km
 • Liczba tras: 13
 • Liczba wyciągów: 13
 • Wysokość: 760 – 1 760 m

Gostišče Vančar

Ośrodek Gostišče Vančar znajduje się w miejscowości Bovec. W pensjonacie znajduje się restauracja, która serwuje lokalne specjały, pizzę oraz świeże ryby. Każdego ranka w obiekcie serwowane jest śniadanie kontynentalne lub w formie bufetu.

Młodzież będzie zakwaterowana w pokojach kilkuosobowych. W każdym pokoju znajduje się szafa, telewizor z płaskim ekranem, lodówka oraz prywatna łazienka. Pościel i ręczniki są zapewnione. 

Okolica jest popularna wśród miłośników trekkingu oraz narciarstwa.

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami o hotelu w serwisie Booking.com.

Rozrywka

Youth Winter Games, to ferie młodzieżowe, na których zawsze jest pełno atrakcji, także po zejściu z nart. Po dniu spędzonym na stoku będziecie mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji takich jak wieczór gier, dodatkowe zajęcia sportowe, stretching, czy np. warsztaty z dbania o sprzęt.

Szkolenie SKI/SNB

Podczas naszych szkoleń z instruktorem na stoku spędzicie aż 5h dziennie (z 30 min przerwą w trakcie), w małych grupach (około 8 osób), zawsze dostosowanych do poziomu zaawansowania. Co najmniej dwa razy podczas wyjazdu weźmiecie udział w video-coachingu, podczas którego dokładnie przyjrzycie się i z pomocą trenera przeanalizujecie swoją technikę jazdy oraz ocenicie poczynione postępy. Pod koniec wyjazdu będziecie mogli zmierzyć się w profesjonalnie przygotowanym slalomie gigancie! Po skończonej jeździe instruktorzy nauczą was również jak właściwie dbać o swój sprzęt. 

Podczas Youth Winter Games, dla wszystkich uczestników szkolenie narciarskie lub snowboardowe jest wliczone w cenę wyjazdu.

Przed wyjazdem chcemy zaklasyfikować Cię wstępnie do odpowiedniej grupy pod względem  poziomu zaawansowania. Dlatego bardzo prosimy o informację, w którym miejscu na poniższej skali byś siebie umieścił/a? 😊

1. Stoję na nartach pierwszy raz w życiu. Nie mogę się doczekać! Rety, co to będzie?

2. Jeździłem już wcześniej, prawie nie spadam z wyciągów, śmigam niebieskimi trasami jak szalony i skręcać też już trochę umiem.

3. Bez większych problemów zjeżdżam po czerwonych trasach, zdarza mi się już nawet wejść na krawędź! Braki w technice nadrabiam kurażem.

4. Zjadę swobodnie każdą trasą. Styl, gracja, brak kompleksów. Chętnie doszlifuję swoją technikę na slalomie, ale ambicji na mistrza świata nie mam (jeszcze).

5. Jestem prosem! Tyczki jem na śniadanie, a na deser jazda w puchu. Moje motto: „Shut up and better ski!”

Cena

430 € + 990 zł

Cena zawiera

 • zakwaterowanie 7 nocy w pokojach kilkuosobowych
 • wyżywienie HB (śniadania, obiadokolacje i woda do posiłków)
 • szkolenie narciarskie, w tym treningi na tyczkach
 • atrakcje na stoku, a także po południu i wieczorem (gry, zajęcia ogólnorozwojowe i wiele innych)
 • ubezpieczenie KL/NW
 • opiekę trenerów
 • profesjonalne, końcowe zawody z nagrodami
 • pamiątkową koszulkę

Zniżki

Osoby, które były już z nami na wyjeździe, otrzymują rabat:

 • 50 zł na drugi wyjazd
 • 100 zł na każdy kolejny wyjazd

Członkowie klubu RASC (opłacający składki) otrzymują rabat w wysokości 100 zł (zniżki nie łączą się).

Dodatkowo płatne

 • skipass Montagna365 obejmujący 5 ośrodków w regionie Friuli Venezia Giulia oraz ośrodek Kanin-Bovec w Słowenii
  roczniki 2004 – 2008 80 €
  roczniki 2009 i młodsze 60 €

 • przejazd autokarem: 400 zł/os
 • ubezpieczenie SKI Wiener (obowiązkowe, płatne przy rezerwacji): 85 zł/os

 • taksa pobytowa: 15 €/os 
 • opłata dla Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego: 10 zł/os (obowiązkowa, płatne przy rezerwacji)
 • opłata dla Turystycznego Funduszu Pomocowego: 10 zł/os (obowiązkowa, płatne przy rezerwacji)
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji Wiener: 120 zł/os

  Zalecamy wykupienie tego ubezpieczenia wszystkim uczestnikom. W przypadku zachorowania przed wyjazdem daje ono gwarancję zwrotu poniesionych kosztów (potrzebne jest zaświadczenie lekarskie).

W razie jakichkolwiek pytań nie wahajcie się skontaktować z naszym biurem mailowo na info@rascrepublic.pl lub telefonicznie +48605049949 – odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i pomożemy zarezerwować wyjazd.

Wyczekujcie zimy razem z nami!

COVID-19

Dokładamy wszelkich starań, żebyście czuli się bezpiecznie na wyjeździe RASC Republic. Nasze działania oraz program będą dostosowane do bieżącej sytuacji.

Prosimy wszystkich uczestników o zaopatrzenie się w kartę EKUZ, która ułatwia dostęp do świadczeń medycznych w całej Europie.

W przypadku braku możliwości realizacji wyjazdu z powodu zamknięcia granic, gwarantujemy zwrot poniesionych kosztów.

Wszystkie zasady mogą ulec modyfikacji w przypadku zmiany sytuacji epidemicznej.

Nasza kadra będzie jak zawsze dbała o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, pilnując także aktualnych wytycznych związanych z epidemią.

Wszystkie zajęcia będą dostosowane do aktualnej sytuacji epidemicznej.