Youth Winter Games vol.IV

flaga Włoch

26.01.2019 - 03.02.2019  Folgaria - Lavarone (Alpe Cimbra)

Let the Youth Winter Games begin!

Przed nami już IV edycja legendarnych Ferii Młodzieżowych – Youth Winter Games z Klubem Narciarskim RASC.

W tym roku zapraszamy Was do kolebki włoskiego narciarstwa – Folgarii– Lavarone (Alpecimbra) gdzie pod okiem najlepszych instruktorów klubu RASC, będziecie szkolić swoje narciarskie i snowboardowe umiejętności, aby na koniec wyjazdu sprawdzić się w zawodach z nagrodami – slalomie gigancie, slalomie równoległym oraz wielu innych grach terenowych i zabawach tak na stoku jak i poza nim. Podczas wyjazdów YWG zmierzycie się w najróżniejszych konkurencjach, gdzie współzawodnictwo ma podwójny wymiar – klasyfikacji drużynowej oraz indywidulanej.

Youth Winter Games, to ferie młodzieżowe na których zawsze jest pełno atrakcji, także po zejściu z nart. Popołudniami weźmiecie udział w wyjątkowych warsztatach kulinarnych Barilla, podczas których profesjonalny kucharz nauczy Was jak samemu przygotować smaczne i zdrowe posiłki. W ten sposób o obiad nie musicie się martwić, a z pełnymi już brzuchami, będziecie mogli wziąć udział w wieczorze gier, czy też wyjściu z opiekunami na dyskotekę.

Warsztaty kulinarne Barilla

Ponad 100 km tras!

Wliczone w cenę legendarne RASCowe szkolenia SKI/SNB

Zawody z nagrodami

Folgaria - Lavarone (Alpecimbra)

Region narciarski Folgaria– Lavarone (Alpecimbra) to ośrodek położony w prowincji Trentino – kolebce narciarstwa. Alpecimbra to 104km świetnie przygotowanych i zróżnicowanych tras objętych siecią nowoczesnych wyciągów. Narciarze i snowboardziści na każdym poziomie zaawansowania znajdą tu coś dla siebie: od specjalnych stoków do nauki jazdy, przez wymagające czerwone oraz czarne trasy, aż po Snowpark dla chcących spróbować swoich sił w powietrznych akrobacjach. Dogodne położenie ośrodka to jego dodatkowa zaleta: zaledwie 14h podróży samochodem z Warszawy.

Alpine Smart Residence

Nasza rezydencja to świetnie wyposażony obiekt składający się z komfortowych apartamentów. Położony jest blisko centrum Folgariii zaraz obok przystanku skibussa. Apartamenty są 3 lub 4 osobowe, każdy z nich jest wyposażony w łazienkę oraz aneks kuchenny, balkon lub taras. W Alpine Smart Residence mamy do dyspozycji salę do spotkań i narciarnię. Obiekt zapewnia też darmowy dostęp do Wi-Fi oraz bezpłatne wejście na saunę i basen. Pościel i ręczniki również wliczone są w cenę zakwaterowania.

Warsztaty kulinarne

Głodni po nartach? No raczej! Zjedlibyście coś dobrego, ale nie wiecie co? Podczas naszych wyjazdów wg. formuły Youth Winter Games profesjonalny kucharz od Barilla zadba o wasze podniebienia, ale i nauczy was jak przyrządzać pyszne, zdrowe ale i proste potrawy – pasty, tajskie curry, soczyste burgery. Codziennie inny zespół przygotowuje obiad dla reszty uczestników, dlatego nawet jeśli to nie wasz kuchenny dyżur właśnie wypada, to i tak zostanie wam zaserwowany pyszny posiłek. Smacznego!

Szkolenie SKI/SNB

Podczas naszych szkoleń z instruktorem na stoku spędzicie aż 4,5h dziennie (z 30 min przerwą w trakcie), w małych grupach (6-8 osób), zawsze dostosowanych do poziomu zaawansowania. Dwa razy podczas wyjazdu weźmiecie udział w video-coachingu, podczas którego dokładnie przyjrzycie się i z pomocą trenera przeanalizujecie swoją technikę jazdy oraz ocenicie poczynione postępy. Pod koniec wyjazdu będziecie mogli zmierzyć się w profesjonalnie przygotowanym slalomie gigancie oraz slalomie równoległym! Po skończonej jeździe instruktorzy nauczą was również jak właściwie dbać o swój sprzęt. Pamiętajcie też, że dostępne są dla Was bezpłatne testy nart. Podczas Youth Winter Games, dla wszystkich uczestników szkolenie SKI/SNB jest wliczone w cenę wyjazdu.

Przed wyjazdem chcemy zaklasyfikować Cię wstępnie do odpowiedniej grupy pod względem  poziomu zaawansowania. Dlatego bardzo prosimy o informację, w którym miejscu na poniższej skali byś siebie umieścił/a ;)?

1. Stoję na nartach pierwszy raz w życiu. Nie mogę się doczekać! Rety, co to będzie?

2. Jeździłem już wcześniej, prawie nie spadam z wyciągów, śmigam niebieskimi trasami jak szalony i skręcać też już trochę umiem.

3. Bez większych problemów zjeżdżam po czerwonych trasach, zdarza mi się już nawet wejść na krawędź! Braki w technice nadrabiam kurażem.

4. Zjadę swobodnie każdą trasą. Styl, gracja, brak kompleksów. Chętnie doszlifuję swoją technikę na slalomie, ale ambicji na mistrza świata nie mam (jeszcze).

5. Jestem prosem! Tyczki jem na śniadanie, a na deser jazda w puchu. Moje motto: „Shut up and better ski!”

Cena:

2399 PLN

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie 7 nocy w apartamentach
 • przejazd autokarem klasy LUX
 • atrakcje na stoku, a także po południu i wieczorem
 • szkolenie SKI/SNB
 • warsztaty kulinarne
 • ubezpieczenie KL/NW
 • opieka pilota, kierownika wyjazdu i wychowawców
 • Pościel i ręczniki
 • Końcowe sprzątanie apartamentu (oprócz kuchni i wyniesienia śmieci)
 • Wspomnienia z wyjazdu utrwalone przez RASCowego fotografa
 • Profesjonalne, końcowe zawody z nagrodami
 • Testy sprzętu narciarskiego

Zniżki:

 • Osoby, które były już z nami na wyjeździe otrzymują rabat w wysokości 50zł.
 • Członkowie klubu RASC (opłacający składki) otrzymują rabat w wysokości 100zł. (zniżki nie łączą się)
 • Osobom, które szkoliły się już z nami na wcześniejszych wyjazdach przysługują specjalne zniżki na szkolenie:
  • 50zł na drugie szkolenie
  • 100zł na każde następne

Dodatkowo płatne:

 • Skipass – 130€ (obowiązkowe, płatne u pilota w autokarze)
 • ubezpieczenie SKI – 50 zł (obowiązkowe, płatne przy rezerwacji)
 • produkty spożywcze na 4 obiadokolacje gotowane drużynowo – 100zł (obowiązkowe)
 • taksa pobytowa – 15€/os (płatne u pilota w autokarze)
 • opłata dla Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego – 10zł/os
 • zwrotna kaucja za apartament : 50€/os
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji: 90 zł/os

W razie jakichkolwiek pytań nie wahajcie się skontaktować z naszym biurem mailowo na info@rascrepublic.pl lub telefonicznie +48605049949 – odpowiemy na wszystkie Wasze wątpliwości i pomożemy zarezerwować wyjazd. Wyczekujcie zimy razem z nami!