PRZYDATNE INFORMACJE

Najważniejsze informacje dotyczące przygotowania przed wyjazdem.

W zależności od formuły naszych wyjazdów rodzaj oferowanego Wam zakwaterowania różni się – zasadniczo proponujemy nocleg w pokoju hotelowym lub w apartamencie w rezydencji. Oczywiście komfort, czystość i wygoda są zawsze naszymi priorytetami, a dzięki wypracowanym przez nas latami kontaktom z kontrahentami, możecie mieć pewność, że proponujemy wam najlepszy stosunek ceny do jakości zakwaterowania. 

HOTEL
Podczas naszych wyjazdów wg. formuły „Razem, a jednak osobno” najczęściej oferujemy zakwaterowanie w pokojach rodzinnych 4- oraz 5-osobowych lub w mniejszych wersjach 2-3-osobowych w hotelach o standardzie 3* lub 4*. W zależności od hotelu, poza standardowymi pokojami, oferujemy pokoje o podwyższonym standardzie np. Family Suite lub Comfort. Śmiało pytajcie o dostępność takich pokoi podczas Waszego wyjazdu!
Podczas wyjazdów tych nie musicie się martwić się o swoje puste brzuchy, gdyż wraz z noclegiem otrzymujecie opcję HB, czyli śniadania i kolacje. Śniadania są w formie bufetu, natomiast kolacja (zazwyczaj około godziny 18.00-19.00) składa się z przystawek na zimno, pierwszego i drugiego dania podawanego do stolika oraz deseru. Zazwyczaj woda do kolacji jest bezpłatna, a wszystkie inne napoje (np. soki lub wino) są za dodatkową opłatą doliczaną do rachunku. W naszych hotelach często dostępna jest też strefa wellness & spa – basen, sauna czy łaźnia parowa.

REZYDENCJA (APARTAMENTY)
Podczas naszych wyjazdów wg. formuły „Original” (wyjazdy dla dorosłych) lub „Razem, a jednak osobno” najczęściej oferujemy zakwaterowanie w apartamentach 4-, 6- lub 8-osobowych. Apartamenty te zazwyczaj dzielą się na osobne sypialnie oraz przestrzeń wspólną, na którą składają się: łazienka, toaleta, salon z rozkładaną kanapą (na której czasem również śpi część gości) oraz w pełni wyposażona kuchnia, gdzie swobodnie możecie przygotowywać wszystkie posiłki. Zakwaterowanie w rezydencji z apartamentami zazwyczaj jest tańszą opcją niż hotel, a także ma dużo większy towarzyski potencjał!

⭐️ Jedziecie ze swoją ekipę i chcecie mieszkać razem? Świetnie – dajcie nam tylko znać przed wyjazdem! Jedziesz sam i szukasz nowych znajomych? Bez obaw – dzieląc mieszkanie z innymi  ziomkami szybko stworzycie zgrany zespół!

DOJAZD WŁASNY
Masz swój samochód, lubisz nim jeździć i być niezależny? Świetnie! Wystarczy, że w dniu rozpoczęcia imprezy pojawisz się na miejscu, a nasz pilot pomoże Ci się zakwaterować. Parkingi przy naszych hotelach i rezydencjach niemal zawsze są dostępne i bezpłatne, jeśli jednak chcesz mieć 100% pewność, że tak będzie skontaktuj się z wcześniej z nami, a my to potwierdzimy.
Jeśli jedziecie na wyjazd do Włoch możecie wybrać trasę przez Niemcy lub przez Czechy i Austrię. Podróżując należy pamiętać o zakupie Winiet (Czechy, Austria) oraz o płatnościach za autostrady i przełęcz Brenner we Włoszech.
Jeżeli wyjazd odbywa się w Austrii, droga będzie krótsza ale również należy pamiętać o sprawdzeniu trasy i zakupie winiet.

SAMOLOT
Klientom wyjątkowo ceniącym komfort oraz swój czas proponujemy możliwość dotarcia na miejsce imprezy drogą lotniczą. Zdecydowana większość ośrodków, do których jeździmy, znajduje się w odległości 2-3 godzin jazdy od lotnisk w Turynie, Bergamo, Wenecji czy Weronie, co ostatecznie pozwala skrócić całkowity czas podróży 3-4 krotnie w stosunku tego spędzonego w samochodzie. Jeśli jesteście zainteresowani transportem lotniczym, przedstawiamy Wam różne opcje transferu. Z lotniska do hotelu możecie dostać się transportem zorganizowanym np. autokarem czy pociągiem, prywatną taksówką lub wynajętym samochodem na lotnisku (w tym wypadku należy pamiętać, że do wynajmu samochodów potrzebna jest karta kredytowa). W razie pytań, bądź wątpliwości piszcie śmiało! Pomożemy!

Jeśli podróżujesz samolotem do Austrii, pobliskie regionom narciarskim są lotniska w Innsbrucku bądź Salzburgu. Tam również możecie skorzystać z transferu lotniskowego autokarem, taksówką lub wypożyczonym samochodem. 

AUTOKAR
Na wyjazdy młodzieżowe organizujemy transport młodzieży autokarem. Od lat współpracujemy z największymi firmami przewozowymi takimi jak RAF Trans. Autokar jest z grupą młodzieży przez cały czas wyjazdu, transportując dzieciaki i ich sprzęt codziennie do różnych ośrodków narciarskich.

Wszyscy uczestnicy są ubezpieczeni pakietem Premium uwzględniającym sporty zimowe/wodne w TU Wiener – Vienna Insurance Group. Pakiet ten pokrywa wszelkie koszty leczenia (a także zakupionych leków na zlecenie lekarza), ratownictwa górskiego itp. Certyfikat ubezpieczenia do umowy generalnej nr 500005284. Zgłaszanie szkód pod numerem: +48 22 564 06 25 lub mailowo: kontakt@wiener.pl

Kwoty ubezpieczenia wynoszą odpowiednio:
Koszty leczenia – 100 000 €
OC w życiu prywatnym – 25 000 €
NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków) – 4 000 €
Koszty poszukiwań i ratownictwa – 10 000 €

Nie jesteś pewny czy na pewno uda Ci się wyjechać? Grypa, sprawy rodzinne, a może zawodowe? Wszystkiego nie przewidzisz, ale możesz się ubezpieczyć od kosztów rezygnacji z wyjazdu – wystarczy, że wybierzesz odpowiednią opcję podczas rezerwacji. W cenie stanowiącej 2,8% całkowitego kosztu wyjazdu możesz zapewnić sobie gwarancję zwrotu całości wpłaty w przypadku wszelkich zdarzeń losowych, które uniemożliwią Ci wyjazd. W przypadku ubezpieczenia obejmującego zarówno rezygnację jak i skrócenie wyjazdu, jego koszt stanowi 4,86% ceny wyjazdu.

Wybór takiego ubezpieczenia jest możliwy jedynie podczas składania rezerwacji, nie ma możliwości dodania go w terminie późniejszym.

Nie masz swoich nart i zastanawiasz się co z tym fantem zrobić? Nic się nie martw! We wszystkich ośrodkach do których jeździmy mamy zaprzyjaźnione wypożyczalnie, które oferują nam specjalne zniżki. Nasi instruktorzy pomogą Ci dobrać odpowiedni sprzęt i go wypożyczyć. Ponadto, jeśli w trakcie wyjazdu najdzie Cię ochota, aby go wymienić na inny model, zawsze możesz to zrobić. Pamiętaj też, że podczas wszystkich naszych wyjazdów możesz zapisać się na w pełni darmowe testy sprzętu narciarskiego i przez część dni pośmigać na naszych topowych modelach od Rossignola i Dynastara, oszczędzając tym samym dodatkowo na wypożyczeniu. Z naszego doświadczenia wynika, że wypożyczenie sprzętu na wyjeździe jest wygodniejsze, bezpieczniejsze (możliwość wymiany np. w przypadku uwierającego buta czy awarii wiązania) i często tańsze (nie płacisz za dni poświęcone na przejazd)!