Ferie Rodzinne "Razem, a jednak osobno"

flaga Włoch

13.01.2024 - 20.01.2024 Val di Fassa

Ferie Rodzinne to perełka wśród naszych wyjazdów

Chcemy, abyście czuli się częścią naszej RASCowej rodziny, którą tworzymy już od 20 lat! Organizujemy wyjazdy rodzinne tak, abyście zaznali zarówno najlepszego narciarstwa, jak i pełnego relaksu. Nasze ferie to sportowa zabawa na świetnych trasach z pięknymi widokami oraz odpoczynek w komfortowym hotelu z pysznym jedzeniem i kreatywnymi animacjami.

 • hotel ze SPA i basenem 
 • znana miejscowość Campitello di Fassa
 • skibus przy samym hotelu
 • szkolenia i animacje dla dzieci w cenie wyjazdu
 • kultowa Sella Ronda
 • 6 dni szkoleniowych

Hotel ***S z basenem i SPA

Prawie 300 km tras!

Legendarne RASCowe szkolenia

Animacje dla dzieci

Staramy się spełniać Wasze oczekiwania, dlatego od lat organizujemy wyjazdy według naszej autorskiej formuły „Razem, a jednak osobno”

 • 5 godzin szkolenia dla dzieci od 3. roku życia (w trakcie przerwa lunchowa)
 • opiekunka na stoku dla najmłodszych narciarzy 
 • różne opcje szkolenia dla dorosłych dopasowane do potrzeb i umiejętności
 • spotkania z fotografem na stoku oraz sesja rodzinna
 • popołudniowe i wieczorne animacje dla dzieci
 • zawody z nagrodami

To wszystko jest gwarancją najlepszych warunków do aktywnego wypoczynku dla całej rodziny.

Val di Fassa

Val di Fassa to jeden z najbardziej atrakcyjnych punktów na włoskiej mapie regionów narciarskich. Val di Fassa obejmuje aż siedem ośrodków narciarskich: Belvedere – Col Rodella, Buffaure – Ciampac, Carezza, Catinaccio, Passo San Pellegrino – Falcade, Alpe Lusia oraz Pian dei Fiacconi – Marmolada.

Wyjątkową atrakcją regionu jest Sella Ronda, czyli widokowa trasa o długości 26 km, która okrąża masyw Sella. Campitello di Fassa, w którym będziemy zakwaterowani, jest idealnym punktem wypadowym do zrobienia takiej wycieczki.

Region oferuje również znakomite trasy do uprawiania narciarstwa biegowego. Jedną z najbardziej znanych tras jest Marcialonga – 70-km trasa biegnąca przez Val di Fassa i Val di Fiemme. 

 • Km tras: 278 km
 • Liczba tras: 53
 • Liczba wyciągów: 154
 • Wysokość: 1 300 – 2 950 m n.p.m.

Hotel Salvan ***S

Rodzinny Hotel Salvan położony jest u stóp masywu górskiego Sassolungo w miejscowości Campitello di Fassa, kilka minut od kolejki Col Rodella, która jest idealnym punktem startowym Sella Rondy. Miasteczko, w którym mieszkamy jest jednym z najbardziej urokliwych w dolinie Fassa.

Rodzina Stoffie dzięki wieloletniemu doświadczeniu sprawia, że w hotelu znajdziemy ciepłą atmosferę i wiele udogodnieniem, dzięki którym spędzicie niezapomniane ferie. 

 • Strefa SPA: sauna, łaźnia turecka, wanna z hydromasażem
 • Basen wewnętrzny
 • Siłownia
 • Restauracja 
 • Narciarnia z suszarkami do butów 
 • Bezpłatny parking
 • Skibus pod hotelem

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami o hotelu w serwisie Booking.com.

Wyżywienie: Każdego ranka w hotelu serwowane jest urozmaicone śniadanie w formie bufetu, a podczas kolacji hotelowa restauracja serwuje lokalne specjały oraz klasyczne włoskie potrawy.

Pokoje: Wszystkie pokoje zostały urządzone w alpejskim stylu, a w każdym z nich znajduje się łazienka z suszarką do włosów oraz balkon z panoramicznym widokiem. Każdy pokój zapewnia telewizor, lodówkę oraz sejf, bezpłatne WiFi.

Hotel oferuje różne typy pokoi:

Comfort: pokój dwu- lub trzyosobowy – powierzchnia około 18-22m²
Comfort Superior: większy pokój dwuosobowy – powierzchnia około 24-26m²
Junior Suite: pokój rodzinny dla 4-5 osób – powierzchnia około 30-32m²
Junior Suite Superior: bardzo przestronny czteroosobowy pokój rodzinny z dwoma łazienkami – powierzchnia około 36

Zakwaterowanie w pokoju Junior Suite lub Junior Suite Superior dla mniej niż 4 osób na zapytanie.

Previous
Next

Rozrywka

Nasza autorska formuła „Razem, a jednak osobno” daje frajdę i zabawy dopasowane do wieku dla wszystkich dzieci i młodzieży, a także czas wolny dla dorosłych na korzystanie z alpejskich stoków i hotelowego SPA. Mamy najlepszy program nauczania, realizowany z pasją przez zawodników i trenerów klubu RASC, którzy każdego potrafią zarazić swoją miłością do sportów zimowych.

Gwarantujemy, że po naszych Feriach pozostaną z Wami nie tylko pamiątkowe zdjęcia, ale przede wszystkim piękne wspomnienia, sportowy duch oraz miłość do gór i śniegu. 😊

Od kilku lat współpracujemy z firmą Kukiełka, która specjalnie dla nas przygotowuje projekt twórczych i fascynujących zabaw dla dzieci, zarówno w sali zabaw, jak i na świeżym powietrzu.

Całodzienna opieka i liczne animacje dla dzieci pozwalają rodzicom skorzystać z naszych profesjonalnych szkoleń lub samodzielnie wyszaleć się na stoku, a także odpocząć po południu i wieczorami w hotelowym SPA

Ferie Rodzinne to również okazja by rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli poczuć ducha sportowej rywalizacji i drużynowej współpracy łączącej pokolenia we wspólnej Olimpiadzie Rodzinnej. Zespoły w składzie dorosły oraz 1 lub 2 dzieci będą mierzyć się w różnych konkurencjach wymagających od nich kreatywności, zręczności i kooperacji. Na zwycięskie rodziny czekają nagrody!

Szkolenie SKI

Największym atutem i dumą naszych wyjazdów są szkolenia. Stawiamy przede wszystkim na jakość oraz wysoki poziom szkoleń, zachowując przy tym rodzinną i kameralną atmosferę wyjazdów.

Wszystkie szkolenia prowadzone są przez instruktorów z najwyższymi kwalifikacjami PZN, którzy na co dzień związani są z klubem RASC, prowadząc klubowe zajęcia przez cały rok. Nasze szkolenia prowadzimy tak, abyście poczuli lekkość i przyjemność z jazdy oraz skorzystali z uroków i odczuć jakie daje narciarstwo. Wraz z naszymi szkoleniami chcemy zarażać pasją nie tylko do nart, ale również do górskiego klimatu i aktywnego spędzania czasu.

Szkolenia dla dzieci

Wstępny podział na grupy odbywa się jeszcze przed wyjazdem po to, aby jak najlepiej dobrać uczestników pod kątem poziomu, wieku i odpowiedniego instruktora. W razie potrzeby wprowadzamy potrzebne zmiany w organizacji grup (najczęściej podczas pierwszej przerwy lunchowej lub po pierwszym dniu).

Szkolenia zaczynają się zbiórką około 9.30, podczas której dzieciaki spotykają się ze swoimi instruktorami oraz grupą. Każde zajęcia rozpoczynamy od rozgrzewki na stoku, aby zapewnić dobre przygotowanie na resztę aktywnego dnia. Grupy maluchów, zaczynające przygodę z nartami, stawiają swoje pierwsze kroki w Family Parkach, gdzie jest odpowiednia infrastruktura do nauki (taśmy, pomoce itd.)., Natomiast starsze dzieciaki korzystają z tras dostosowanych do swoich umiejętności.

Całe szkolenie trwa 5h dziennie wraz z przerwą na lunch. Dzieciaki spędzają czas podczas lunchu z naszą kadrą, integrując się przy tym z innymi grupami i instruktorami. Dzieci i dorośli jeżdżą oddzielnie, a po zajęciach wszyscy spotykamy się, aby rodzice z dziećmi mogli jeszcze przez chwilę pojeździć i pochwalić się wzajemnie postępami.

Na początku każdego wyjazdu nasi podopieczni dostają od kadry Indeksy Narciarza, które w trakcie wyjazdu zapełniane są naklejkami za nowo nabyte umiejętności.

Szkolenia dla dorosłych

Pełne szkolenie – FULL, które trwa 5 godzin dziennie to czas wypełniony ciekawymi ćwiczeniami, zabawą, rozmowami i analizami a przede wszystkim mnóstwem jazdy. To najlepszy sposób, aby zdecydowanie wyjść na wyższy poziom jazdy i rozumienia narciarstwa. Aby zapewnić odpowiednią jakość szkolenia dla dorosłych, grupy liczą nie więcej niż  8 osób, a w przypadku osób rozpoczynających przygodę z nartami to maksymalnie 5 osób.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób, które chciałyby spędzić więcej czasu na wspólnej jeździe z rodziną lub samemu a jednocześnie są zainteresowane podniesieniem swoich umiejętności przygotowaliśmy szkolenia COMPACT. Są to zajęcia trwające 2h 15 min z naszymi instruktorami w małych grupach do 5 osób. Szkolenia ze względu na czas trwania mają charakter konsultacji. Są przeznaczone dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych, a dokładny program zajęć grupa ustala razem z instruktorem.

Minimalna liczba osób na danym poziomie, abyśmy mogli uruchomić grupę:
FULL – 5 osób
COMPACT – 4 osoby

Co jeszcze warto wiedzieć o naszych szkoleniach?

Każdy wyjazd kończymy imprezą sportową, podczas której nasi starsi podopieczni oraz dorośli będą mieli możliwość wzięcia udział w zawodach narciarskich na tyczkach, a najmłodsi uczestnicy w pokazowym przejeździe. Rodziców zainteresowanych udziałem w szkoleniu zapraszamy do zapisów przed wyjazdem, abyśmy mogli zorganizować odpowiednią kadrę. Jeżeli któreś z dzieci poczuje się zmęczone w trakcie szkolenia, zawsze czeka na nie nasza opiekunka, która zajmie się pociechą do czasu odzyskania sił lub spotkania z rodzicami. Osoby mieszkające w Warszawie zachęcamy serdecznie do spotkania przed wyjazdem z instruktorem RASC na Górce Szczęśliwickiej celem sprawdzenia poziomu umiejętności, sprzętu i ogólnej konsultacji przed wyborem szkolenia na wyjeździe. Dla Waszego bezpieczeństwa zarówno dzieci jak i dorośli biorący udział w szkoleniu mają obowiązek noszenia kasku.

Cena pobytu

Zniżki w hotelu naliczane są dla trzeciej i czwartej osoby w pokoju.

Pakiet RASC Republic - obowiązkowy

590 zł/os

Szkolenie narciarskie

Dzieci i młodzież

Zawiera:

 • animacje popołudniowe i wieczorne dla dzieci
 • opiekę pilota i kierownika wyjazdu
 • fotografa na wyjeździe – pakiet profesjonalnych zdjęć
 • końcowe zawody z nagrodami i profesjonalnym pomiarem czasu dla dorosłych
 • testy sprzętu narciarskiego dla dorosłych
 • popołudniowe i wieczorne aktywności dla dorosłych
 • Olimpiadę Rodzinną
 • pamiątkową koszulkę
 • organizację wyjazdu i obsługę biura
 • gwarancję turystyczną biura
 • kontrolę bezpieczeństwa i ustawienia sprzętu przed pierwszym dniem
 • szkolenie narciarskie 5h dziennie dla dzieci 7 – 17 lat lub przedszkole narciarskie 5h dziennie dla dzieci 3 – 6 lat
 • dodatkowa opiekunka na stoku dla najmłodszych
 • zawody narciarskie z nagrodami i certyfikatem ukończenia szkolenia

Dla uczestników wyjazdu:
od 3 do 6 lat – 1300 zł/os
od 7 do 17 lat – 1100 zł/os

Dla osób spoza wyjazdu:
od 3 do 6 lat – 1600 zł/os
od 7 do 17 lat – 1400 zł/os

Dorośli

 • FULL 1200 zł/os (grupy do 8 osób) – 5h dziennie
 • COMPACT 750 zł/os (grupy do 6 osób) – 2h 15 min dziennie

Cena pobytu zawiera

 • zakwaterowanie przez 7 nocy w pokoju typu Comfort z ewentualnymi dostawkami
 • wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
 • korzystanie z basenu oraz SPA

Cena pobytu nie zawiera

 • skipassów
 • ubezpieczenia
 • dojazdu
 • szkolenia dla dorosłych
 • lunchu na stoku (około 10/15 € za dzień za dziecko)
 • napojów do obiadokolacji

Skipassy na region Val di Fassa

Val di Fassa – Carezza

 • Dorosły 302 €
 • Dzieci z roczników 2008-2015 212 €
 • Dzieci z roczników 2016-2020 0 € (pod warunkiem zakupu karnetu przez rodzica/opiekuna)
 • Senior urodzony przed 1958 272 €
 • zwrotna kaucja za skipass: 5 €

Dolomiti Superski (obejmuje Sella Rondę)

 • Dorosły 345 €
 • Dzieci z roczników 2008-2015 241 €
 • Dzieci z roczników 2016-2020 0 € (pod warunkiem zakupu karnetu przez rodzica/opiekuna)
 • Senior urodzony przed 1958 311 €
 • zwrotna kaucja za skipass: 5 €

Wszystkie szkolenia odbywają się w regionie Val di Fassa – Carezza.

Dodatkowo płatne

 • ubezpieczenie SKI Wiener (obowiązkowe, płatne przy rezerwacji): 85 zł/os
 • dopłata do ubezpieczenia SKI PREMIUM Wiener (nieobowiązkowa, obejmująca sporty wysokiego ryzyka, np. skitoury, freeride): 85 zł/os
 • taksa pobytowa – 2 €/os/dzień (od 14 r.ż. płatne w recepcji hotelu)
 • opłata dla Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego – 5 zł/os (obowiązkowa, płatne przy rezerwacji)
 • opłata dla Turystycznego Funduszu Pomocowego – 5 zł/os (obowiązkowa, płatne przy rezerwacji)
 • dopłata za tydzień do pokoju większego lub o wyższym standardzie:
  Comfort Superior100 € za pokój za tydzień
  Junior Suite – 150 € za pokój za tydzień
  Junior Suite Superior200 € za pokój za tydzień
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji Wiener 2,8% ceny wyjazdu

  Zalecamy wykupienie tego ubezpieczenia wszystkim uczestnikom. W przypadku zachorowania przed wyjazdem daje ono gwarancję zwrotu poniesionych kosztów (potrzebne jest zaświadczenie lekarskie). 

Zniżki

Osoby, które były już z nami na wyjeździe, otrzymują rabat:

 • 50 zł na drugi wyjazd
 • 100 zł na każdy kolejny wyjazd
 • 50 zł na drugie szkolenie FULL dla dorosłych
 • 100 zł na trzecie i kolejne szkolenie FULL dla dorosłych
 • 50 zł na drugie i każde kolejne szkolenie COMPACT dla dorosłych

Członkowie klubu RASC (opłacający składki) otrzymują rabat w wysokości 100 zł (zniżki nie łączą się).

W razie jakichkolwiek pytań nie wahajcie się skontaktować z naszym biurem mailowo na info@rascrepublic.pl lub telefonicznie +48 605 049 949 – odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i pomożemy zarezerwować wyjazd.

Wyczekujcie zimy razem z nami!