You are currently viewing Les Orres

Les Orres

Les Orres to dla nas miejsce szczególne, gdyż znamy tu każdy zakręt na trasie i każdy leżak w ski barze. Organizując nasze wyjazdy jako RASC Republic trafilismy do wielu fanstastycznych ośrodków w Europie, jednak to właśnie tu wracamy od przeszło dziesięciu lat, jak do domu.

Les Orres to ośrodek o wyjątkowym klimacie i świetne miejsce zarówno dla narciarzy, jak i snowboardzistów. Najwyższy wyciag zabierze nas tu na wysokość aż 2720 m n.p.m., a z jego szczytu będziemy mogli podziwiać rozciągający się na całą doline Embrun widok 360°. Aż 100 km długich i zróżnicowanych tras nie pozwoli nikomu na nudę na stoku. Nowoczesne wyciągi szybko dowiozą nas nawet w najodleglejsze zakątki miejscowości. Spragnionym dodatkowych wrażeń polecamy przejażdżkę na torze grawitacyjnym oraz Snake Gliss, czyli emocjonujący zjazd saneczkowym wężem! Śnieżni akrobaci mogą doskonalić tu swoje tricki w SnowParku, gdzie poza przeszkodami znajdą także tor do boardercrossa.

W Les Orres mieszkamy zawsze w zaprzyjaźnionej rezydencji Les Hauts de Préclaux położonej bezpośrednio przy stoku. W 2017 r. Apartamenty przeszły tu gruntowne odświeżenie: zostały odmalowane, wymieniono pościel, kołdry, poduszki i naczynia, a także szczególnie zadbano o czystość w pokojach. Dodatkowo wygospodarowano na terenie rezydencji salę spotkań z bilardem i piłkarzykami.

Sprawdziliśmy na własnej skórze, że lokalizacja jest idealna zarówno dla fanów pierwszych wjazdów wyciągiem, jak i tych, którzy ostatni schodzą z parkietu na imprezach. Tuż przy wejściu do budynku znajduje się świetnie wyposażony sklep i piekarnia, gdzie codziennie rano możecie kupić chrupiące bagietki i świeżutkie croissanty. Do naszej dyspozycji jest tu ponadto sauna oraz odkryty basen z widokiem na Alpy.

W Les Orres czeka na nas jeszcze jedna, wyjątkowa atrakcja: uczta dla łasuchów i wielbicieli sera w płynnej konsystencji, czyli kolacja raclette serwowana w restauracji Winter Lounge.

  • Kraj: Francja
  • Region: Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże 
  • Km tras: 100 km
  • Liczba tras: 35
  • Liczba wyciągów: 58
  • Wysokość: 1 550 – 2 720 m

 

Dodaj komentarz