You are currently viewing Pontedilegno-Tonale (Adamello Ski)

Pontedilegno-Tonale (Adamello Ski)

Pontedilegno-Tonale znajduje się pomiędzy Trentino i Lombardią. Dzięki lodowcowi Presena, który sięga 3000 m można tu jeździć na nartach od późnej jesieni do wiosny. Ośrodek liczy 100 km tras i 28 nowoczesnych wyciągów.  

Pontedilegno-Tonale to nie tylko najbardziej wyremontowany ośrodek narciarski w Trentino i Lombardii, ale ulubione miejsce miłośników gór, którzy chcą czuć magię przez cały rok. 

Zimą 4 różne ośrodki narciarskie, Ponte di Legno, Passo Tonale, lodowiec Presena i Temù, zapewniają miłośnikom sportów zimowych 41 stoków na wysokości od 1121 do 3016 m i 28 innowacyjnych wyciągów. Pontedilegno-Tonale, znane jako Adamello Ski, jest jednym z najlepiej wyposażonych ośrodków w Trentino i Lombardii. Ponte di Legno i Temù oferują trasy przechodzące przez sosnowe i świerkowe lasy i piękne widoki. Stoki w Tonale prowadzą przez szerokie zaśnieżone przestrzenie, które ograniczają jedynie góry. Natomiast ścieżki schodzące z lodowca Presena biegną pomiędzy górskimi skałami i zapierającymi dech w piersiach widokami. 

Latem, via ferraty, trasy wspinaczowe, ścieżki rowerowe i drogi przystosowane dla dzieci, zapełniają dni dla wszystkich entuzjastów aktywności fizycznych. Istnieje również możliwość odkrywania artystycznych, kulturowych i historycznych aspektów doliny z całą rodziną.

Dodatkiem do sportu i kultury jest mnóstwo zabawy. Après-ski z muzyką i dobrym towarzystwem, górskie knajpy z tradycyjną kuchnią i wspaniałe SPA to część ośrodka narciarskiego Pontedilegno-Tonale.

  • Kraj: Włochy
  • Region: Trentino
 
  • Km tras: 100 km
  • Liczba tras: 41
  • Liczba wyciągów: 28
  • Wysokość: 1 221 – 3 000 m

 

Dodaj komentarz