You are currently viewing Kronplatz

Kronplatz

Kronplatz nas oczarował. Wspaniałe, super szerokie i rewelacyjnie przygotowane trasy, niesamowite widoki i najnowocześniejsza infrastruktura wyciągowa sprawiają, że nie przypadkiem ośrodek ten uznawany jest od kilku lat za jeden z najlepszych we Włoszech.

Region narciarski Kronplatz oferuje łącznie 119 km idealnie przygotowanych tras. Innowacyjne i kompaktowe urządzenia naśnieżające, a także wydajne ratraki gwarantują wraz z 300-osobowym zespołem pracowników optymalne warunki na stoku w każdym momencie sezonu Przyznacie, że patrząc na ostatnie zimy, dobre warunki śnegowe dziś wcale nie są aż tak oczywiste. Na Kronplatzu i owszem!

Na szeroki, w większości niezalesiony szczyt tej pięknej góry prowadzą z trzech stron 32 nowoczesne wyciągi (w tym aż 21 gondoli!). Ze skibaru na jej szczycie możemy podziwiać niesamowite widoki na Alpy Zillertalskie i Dolomity, a to wszystko zagryzając idealną włoską pizzę i popijając espresso.

Niezwykły rozwój Kronplatzu w ostatnich latach został doceniony przez organizatorów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Region ten, w styczniu 2017 roku, był gospodarzem FIS Alpine Skiing World Cup.

Na Kronplatzu atrakcje nie kończą się jednak wraz ze zdjęciem nart. W kultowym barze K-1 imprezy apres-ski trwają do białego rana!

Aby w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca, na Kronplatz najczęściej jeździmy w marcu, gdy słoneczko grzeje już trochę mocniej, a Aperol w kieliszkach smakuje jeszcze lepiej! Nasze wyjazdy na Kronplatz najczęściej wpisują się w formułę „Original”.

  • Kraj: Włochy
  • Region: Południowy Tyrol
 
  • Km tras: 119 km
  • Liczba tras: 48
  • Liczba wyciągów: 32
  • Wysokość: 1 096 – 2 275 m

 

Dodaj komentarz